17 trikov, ktoré vás zachránia keď si myslíte, že už je všetko stratené!

V živote je niekedy nutné takmer na každom kroku používať nejaký trik alebo zlepšovák. Napríklad, keď potrebujete nutne zachrániť presolený obed, svoje obľúbené oblečenie, alebo si musíte poradiť s nepríjemnou „nehodou“ v podobe mastnej škvrny na vašej bielej košeli.

V živote je niekedy nutné takmer na každom kroku používať nejaký trik alebo zlepšovák. Napríklad, keď potrebujete nutne zachrániť presolený obed, svoje obľúbené oblečenie, alebo si musíte poradiť s nepríjemnou „nehodou“ v podobe mastnej škvrny na vašej bielej košeli. Dnes vám prinášame 11 perfektných trikov, ktoré pomôžu v situáciách, ktoré mnohý z nás dôverne poznajú. Tieto triky sa jednoducho oplatí zapamätať!

1

Potrebujete nutne podprsenku bez ramienok, avšak doma žiadnu nemáte? Jednoducho a rýchlo ju môžete zhotoviť z obyčajnej podprsenky tak, že ramienka obtočíte okolo hrude. Podprsenka bude vďaka tomuto opatreniu aj skvele držať na svojom mieste.

1-1

2.

Nechcete mať príliš hlboký výstrih? Potrebujete len kúsok látky a zapínací gombík. Výsledok vyzerá skutočne elegantne.

2-1

3.

Zrazilo sa vám počas prania oblečenie? Namočte do vody s trochou kondicionéru, alebo detského šampónu a potom pevne zrolujeme do osušky alebo uteráka. Oblečenie bude opäť ako pred praním. Celý postup nájdete TU.

3-1

4.

Roztrhli sa vám obľúbené nohavice? Zapojte trochu fantázie. Vezmite kúsok výraznej látky a podšite roztrahnú časť. Výsledkom sú štýlové nohavice, pri ktorých vám nikto neuverí, že ste ich nekúpili v obchode.

4-1

5.

Máte tielko, z ktorého vám nevkusne vytŕčajú ramienka. Poznáme šikovný trik, ako ich schovať. Stačí vám obyčajná kancelárska sponka.

5

6.

Kúpili ste pre oslávenca perfektný darček, ale potrebujte z obalu rýchlo odstrániť etiketu s cenovkou? Vyskúšajte tento skvelý trik s fénom, ktorý vám ušetrí čas a zbytočnú námahu.

7.

V skrini môžete mať až dvakrát viac miesta. Jediné, čo k tomu potrebujete sú vrchnáky z plechoviek. Pomocou nich môžete spojiť dohromady 2 vešiaky a ušetriť tak v skrini množstvo cenného priestoru.

6

8.

Objavila sa vám na obľúbenom oblečení mastná škvrna? Kým nezaschla, najjednoduchším spôsobom, ako ju odstrániť, je pomocou detského púdru. Škvrnu posypte a nechajte chvíľu pôsobiť. Púder nasaje olej a oblečenie bude bez mastnej pamiatky.

7

9.

Ak ste si kúpili nové oblečenie a chcete, aby vám v pôvodom stave vydržalo čo najdlhšie, rozhodne nevyhadzujte kúsok látky na visačke. Práve vďaka nemu zistíte, ako sa oblečenie bude správať počas prania a či napríklad nevyžaduje špeciálne pracie prostriedky alebo postupy (napríklad, niektoré drahšie tkaniny by sa mali prať len v rukách a pod.)

8

10.

Najjednoduchší spôsob, ako navliecť viac vecí na jedno ramienko.

9

11.

Vyvliekla sa vám šnúrka z teplákov alebo vetrovky? Ak nemáte poruke zatvárací špendlík, jednoduchý spôsob, ako ju navliecť, je použiť obyčajnú plastovú slamku. Je to dokonca omnoho rýchlejšie.

10

12.

Zmes sódy bikarbóny a rastlinného oleja je najlepšia na odstránenie mastnoty z kuchynskej linky.

11

13.

Chcete očistiť zázvor? Tušili ste, že omnoho lepšie ako nôž je použiť obyčajnú dezertnú lyžičku? Šúpanie zázvora s ňou pôjde jedna radosť.

12

14.

Ak uvaríte vajcia s plátkom citróna, ich šúpanie pôjde omnoho jednoduchšie. Tento trik používjú aj v profesionálnej kuchyni.

13

15.

AK nemáte poruke otvarák na fľaše, rovnakú službu vám urobia kliešte na riasy.

14

16.

Ak chcete, aby vám nepraskali ani v chladnom počasí a vyzerali zdravšie a plnšie, doprajte si ráno krátku masáž s kefkou na riasy (ktorú samozrejme na riasy už nepoužívate) a hydratačným krémom. Rozdiel uvidíte a pocítite ihneď.

16

17.

Chystáte sa krájať tortu? Nôž si najskôr opláchnite v studenej vode. Krájanie pôjde jedna radosť.

19

Bonus:

Voskovka alebo tuhé mydlo vám pomôže opraviť zaseknutý zips na mikine alebo bunde.

4098255-stuck-zipper-1470044032-650-a00268fe76-1470155679

Presolili ste polievku? Nič to, pridajte do nej 1 väčší zemiak nakrájaný na menšie kocky a keď je mäkký jednoducho ho z polievky vyberte. Zemiak môžete použiť napríklad na prípravu šalátu.

stiahnut

Nemáte poruke lievik? Zachráni vás obyčajná papierová servítka, z ktorej odstrihnete spodnú časť.

18

Dnes najobľúbenejšie