Ako vyhnať myši z domu? Vyskúšajte túto neškodnú prírodnú metódu!

Namiesto chémie, ktorá môže škodiť aj vám, stavte na účinné prírodné spôsoby, ako nechcených podnájomníkov vyhnať z domu raz a navždy.

Keď sa myši raz nasťahujú do nášho domu, je veľmi ťažké vyhnať ich. Tieto malé zvieratká sú veľmi a životaschopné. Dokážu prežiť aj v ťažkých podmienkach a veľmi radi si pochutnajú na našom jedle a zásobách. Okrem toho sa tiež myši veľmi rýchlo rozmnožujú a už za jeden rok dokážu doslova zamoriť váš domov. Okrem nepríjemnej situácie pri stretnutí s týmito drobnými zvieratkami však hrozia aj vážnejšie problémy, akými je napríklad prenos chorôb.

Namiesto chemikálií stavte na silu prírody

Ľudia si často myslia, že jedinou možnosťou, ako sa nechcených podnájomníkov zbaviť, je pomocou chemikálií alebo mechanických pascí. My vám však prezradíme celkom neškodný spôsob, ktorý neškodí vám a dokonca nezabije ani samotné zvieratá, ale zabezpečí že, myši váš domov veľmi rýchlo opustia a viac sa nevrátia.

Mäta prieporná

Vôňa mäty je pre väčšinu ľudí príjemná, upokojujúca a svieža. Pre myši je však táto vôňa neprijateľná a z prostredia, v ktorom túto aromatickú rastlinku zacítia, sa  rýchlo porúčajú. Najjednoduchšou metódou je použiť mätový esenciálny olej, ktorý váš byt krásne prevonia a zároveň vypudí myši z domu. Postupujte tak, že niekoľko kvapiek oleja nakvapkáte na kúsok vaty a rozmiestnite na miesta, kde sa zvyknú myši zdržiavať – predovšetkým pri stenách, za regálmi alebo v poličkách.

Myši neznášajú kapsaicín

Kapsaicín je látka, ktorá sa vyskytuje v pálivých papričkách – jeho najvyšší obsah nájdeme v kajenských papričkách alebo tabascu. Z papričiek si vyrobíme veľmi pikantný sprej, ktorý myši z vášho domu vyženie rýchlo a spoľahlivo. Papričky nasekáme nadrobno alebo vložíme do kuchynského robota a rozmixujeme.  Potom papričky zalejeme 2 a ½ litra vriacej vody. Necháme lúhovať 24 hodín, prelejeme do fľaše s rozprašovačom a postriekame miesta, kde sa myši zvyknú v našom dome zdržiavať. Po dvoch dňoch miesta, kde sme tekutinu nastriekali umyjeme a opäť nastriekame. Pre myši je kapsaicín extrémne nepríjemný a rýchlo sa budú z jeho blízkosti ponáhľať preč. Nezabudnite pri práci s papričkami a sprejom použiť ochranné rukavice.

Domáci miláčikovia pomôžu tiež

Mačky alebo psy  dokážu v prípade boja proti myšiam veľmi dobre poslúžiť. Spoľahlivo ich zacítia a nedajú pokoj, kým sa myši z vášho domu nepoberú kade-ľahšie. Pre myši je tiež prostredie v ktorom sa vaši miláčikovia nachádzajú nebezpečné pre plánovanie budúcej rodiny.

zdroj: mrhealthylife

Dnes najobľúbenejšie