Toto by mal vedieť každý, kto ju pestuje: Tušíte, čo dokáže 1 list Aloe Vera, keď ho dáte len na 12 hodín do mrazničky?

Pestujete tiež Aloe Vera? Okrem toho, že ide o nenáročnú izbovku, ktorá navyše aj pekne vyzerá, jej najväčšia sila spočíva práve v jeho liečivých účinkoch, pre ktoré ho využívajú a vyhľadávajú ľudia po celom svete.

Pestujete tiež Aloe Vera? Okrem toho, že ide o nenáročnú izbovku, ktorá navyše aj pekne vyzerá, jej najväčšia sila spočíva práve v jeho liečivých účinkoch, pre ktoré ho využívajú a vyhľadávajú ľudia po celom svete. Aby ste z neho však vyťažili maximum jeho liečivého potenciálu v čerstvom stave, mali by ste podľa odborníkov urobiť celkom jednoduchú vec – dať dužinu z celého listu rastlinky jednoducho zmraziť do mrazničky.

Prečo by ste ju mali zmraziť?

Určite ste si všimli, že keď odrežete list z rastliny aloe a manipulujete s ním, začne vytekať liečivý gél, ktorý je treba hneď využiť –  je totižto tou najcennejšou časťou rastliny. Ak nevyužijete gél hneď, prídete o jeho najcennejšie zložky – čím dlhšie je vystavený externému prostrediu, tým viacej liečivých látok zaniká. Určite viete, že gél z tejto rastlinky je zázrakom pre našu pokožku, je však potrebné uviesť, že niektorí ľudia majú pri kontakte s gélom v úplne čerstvom stave nepeknú kožnú reakciu – najmä, ak ho prikladajú na citlivé miesta na pokožke. Aj tento negatívny efekt sa však zmrazením celkom stráca. Okrem toho ide o najlepší spôsob ako zachovať liečivú silu aloe na takmer neobmedzenú dobu a jednoducho s ňou manipulovať. Keďže je gél inej konzistencie ako tekutina, v mrazničke potrebuje aspoň 12 hodín.

 Zmrazením aloe môžete dlhodobo udržiavať svoje vlastnosti nedotknuté a je to veľmi dobrý spôsob, ako túto rastlinu sprístupniť na lekárske účely a dokonca aj ako prvú pomoc.

Zmrazenie aloe: Dôvody, prečo si nájde miesto aj vo vašej mrazničke:

Ako na to?

Potrebujeme:

Veľký list aloe vera

Formu na ľad

Nôž

Lyžicu

Postup:

Vezmite si dužinatý list aloe a nôž, odstráňte celý vrchnú časť listu.
Pomocou lyžice pomaly odstráňte gél a opatrne ho umiestnite do formy na ľad.
Potom dajte do mrazničky aspoň na 12 hodín.
Budete mať možnosť udržať túto rastlinu dokonale a prakticky.

Ak chcete zvýšiť účinnosť tejto rastliny v zmrazenom stave, môžete k nej pridať niekoľko kvapiek citrónovej šťavy a napríklad aj vitamín E, ktorý je pre pokožku nenahraditeľný.

Ako používať zmrazené aloe?

Keď zmrazíte aloe, budete mať perfektnú zdravotnú pomôcku. Niektoré z možností, ktoré môžete použiť, sú:

  • Okamžite pomáha pri popáleninách a to vážnejších aj tých od slnka – stačí ak si kockou prechádzate po bolestivom mieste. Tento trik perfektne funguje aj proti modrinám.
  • Na otlaky a pľuzgiere.
  • Masírujte si kockou krátko pokožku na tvári – je to tá najúžasnejšia kúra pre unavenú pleť, na rozjasnenie, odstránenie kruhov pod očami a lieči akné.
  • Na štípance od komárov a hmyzu – o pomoc máte postarané v momente.
  • Na opary.
  • Ide o výbornú prísadu do kokteilov a zdravých nápojov – namiesto kociek ľadu jednoducho použite kocky aloe vera.
  • Kocky Aloe Vera sú výborná pomoc pri zápche – stačí ak ich pridáte do nápoja.
  • Bomba na chudnutie – aloe vera a citrónová šťava – geniálna dvojka na rozpustenie tukových vankúšikov a stimulovanie metabolizmu.
  • Na kŕčové žily – krátka masáž s ľadovými kockami prospeje aj pri tomto probléme.

 

Dnes najobľúbenejšie