Do plastovej nádoby navŕtala malé otvory. Vďaka tomuto nápadu porastú vaše rastliny ako z vody!

Tomu sa hovorí riešenie 2v1. Ušetríte peniaze a pre vaše rastlinky vytvoríte perfektné podmienky na pestovanie.

Skvelý a jednoduchý „urob si sám“ projekt, ktorý sa môžete využiť v záhrade, na terase a dokonca aj na balkóne. Je jednoduchý a nepotrebujete naň žiadne špeciálne nástroje alebo technické vybavenie. Inšpirujte sa skvelým nápadom na výrobu flexibilného žavlažovacieho systému, v ktorom sa vašim rastlinkám bude dariť jedna radosť!

Všetko, čo potrebujete máte pravdepodobne doma:

4 prázdne plastové nádoby – ideálne rovnaké

Vyššiu plastovú fľašu

Prepravku s objemom 68 litrov

Postup:

Začneme s vytváraním malých otvorov na jednej strane prázdnych obalov od mlieka. Otvory budú slúžiť na to, aby sa vlaha dostala efektívne tam, kde je potrebná – ku koreňom  rastlín.

Planter-1-850x634

Potom urobíme väčší otvor na druhej strane prázdnej nádoby – vďaka týmto otvorom budeme môcť nádoby prepojiť a vytvoriť tak jeden veľký zásobník vody. Otvor by mal mať také rozmery, ale doň zapadlo hrdlo druhej nádoby a zároveň, aby nebol príliš voľný – aby neprepúšťal veľa vody.

Planter-2-850x634
Na strane nádob, ktorá sa nachádza oproti malým otvorom urobíme jeden dlhší úzky otvor, ktorý bude slúžiť na prístup vody nahromadenej v spodnej časti platovej nádoby. Táto strana obalu od mlieka bude obrátená smerom nadol. Strana s malými otvormi bude obrátená nahor.

Planter-3-850x634

Jednotlivé nádoby by mali do seba krásne zapadať. Ako vidíte, hrdlo každej nádoby zapadá do tela druhej nádoby.

Planter-41-600x448

V jednej z nádob je potrebné na vrchnej časti vytvoriť aj väčší otvor, ktorý bude slúžiť ako vstupný bod do nášho zavlažovacieho systému.

Planter-6-850x634

O malé medzery medzi nádobami sa nemusíte obávať, pomôže ich upchať samotná pôda.

Planter-7-850x634

Do strán prepravky navŕtame niekoľko „núdzových“ prepadových otvorov, ktoré poslúžia v prípade, že zásobovací mechanizmus v pôde začne prepúšťať príliš veľké množstvo vody.

Planter-8-850x634

Prepadové otvory by mali byť umiestnené o úroveň vyššie ako zavlažovací systém. Zavlažovací systém umiestnime na vrstvu pôdy, 2-3 cm vysokú.

Planter-9-850x634

Pôda, ktorú využívate by mala byť vzdušná – nie príliš ťažká, ako klasická pôda v záhrade. Táto pôda umožní lepšie odvodnenie a teda aj lepšie výsledky v pestovaní.

Planter-10-850x634

Kvetináč by mal po dokončení vyzerať asi takto. Plastová fľaša vy mala vyčnievať z pôdy tak, aby ste mohli do zásobníka ľahko naliať dostatok vody.

Planter-11-850x634

Najlepšia vec na tomto kvetináči? Je univerzálny a flexibilný – môžete v ňom pestovať melóny, papriky, paradajky (ak do pôdy zapichnete oporné tyče).

zdroj: littlethings

Dnes najobľúbenejšie