Toto je jediné, čo mi zabralo, radím to každému: Jednoduchý a lacný návod, ako vybieliť tenisky, sú ako nové!

Chcete vrátiť biele tenisky späť v čase? Máme pre vás jednoduchý a účinný tip!

Biele tenisky sú klasika, ktorú majú v botníku mnohí z nás. Starostlivosť o nej je však náročnejšia, ako o iné druhy obuvi. Biela farba rýchlo strácajú žiarivú bielosť, postupne šednú a každodenným používaním sa nevyhneme ani škvrnám.

Myslíte, že ich najlepšie časy sú dávno minulosťou a treba ich nahradiť? Máme pre vás skvelý tip, ako vrátiť biele tenisky späť v čase. Nepotrebujete na to žiadne drahé prostriedky ani špeciálne čistiace pomôcky. 

Potrebujeme:

Jedlú sódu

Zubnú kefku

Ocot

Vodu

Špinavé topánky

Postup:

V prvom rade je dôležité postarať sa o šnúrky. Ak šnúrky ostanú špinavé, môžete mať akokoľvek žiarivé topánky a výsledok predsa nebude vyzerať dobre. Šnúrky vyberte a vložte do misky s vodou, aby dostatočne nasiakli tekutinu.

wash-and-clean

Keď sú šnúrky odstránené, môžeme začať s čistením. Všetko, čo musíte urobiť, je topánky najskôr navlhčiť. Vložte ich pod studenú tečúcu vodu.

wet-all-star

Studená voda dopomôže k ľahšiemu odstráneniu odolných škvŕn.

Teraz pristúpime k samotnému čisteniu. Pomaly zmiešame ocot s jedlou sódou tak, aby sme získali konzistenciu pasty. Pastu nanesieme na starú zubnú kefku a vyčistíme ňou celý povrch tenisiek.

make-cleaning-paste

scrub-shoes

Rovnakú techniku použijeme aj na vyčistenie šnúrok. Potom stačí tenisky aj šnúrky opláchnuť čistou vodou a nechať vysušiť. Budú opäť ako nové!

all-clean

zdroj: interestingengenieering

Dnes najobľúbenejšie