Staré silonky nevyhadzujte: Takto jednoducho z nich vyrobíte utešenú mäkučkú bábiku!

Krásny nápad, ktorý určite poteší každého, kto rád premieňa staré a nepotrebné veci na niečo celkom nové.

Krásny nápad, ktorý určite poteší každého, kto rád premieňa staré a nepotrebné veci na niečo celkom nové. Dnes vám ukážeme utešenú inšpiráciu, ako vyčarovať utešené mäkučké bábiky zo starej ponožky a siloniek. Inšpirujte sa a vyskúšajte to tiež, výsledok stojí za to!

Potrebujeme:

Ihlu, niť, lepidlo a nožnoce

1 starú ponožku

1 silonkové pančuchy alebo silonkovú položku

Vatu na výplň

Koráliky na oči

Farbu na líčka

Postup:

Špičku na silonke vyplníme vatou. Potom z výplne vytvarujeme ruky bábiky – vytvarujeme dva valčeky, ktoré zviažeme a odstrihneme.

Zvyšnú časť šičky vyplníme vatou a vytvarujeme malú guľôčku, ktorú tiež zviažeme a odložíme bokom – bude slúžiť ako nos bábiky.

Časť, ktorá nám z ponožky zvýšila zviažeme cca 4-5 cm od odstrihnutého kraja. Do tejto časti vložíme vatu, vyplníme a zošijeme.

Teraz si pomocou špendlíkov odeddelíme hlavu a spodnú časť bábiky – približne 4 cm od zošitého okraja. Naznaščenú časť stiahneme niťou. Zo spodnej časti vyformujeme telo a nohy bábiky. Nohy a zadoček vyformuje tak, že spodnú časť rozdelíme na dve polovice a tie stiahneme niťou. Menšiu

Na vrchnú časť – hlavu pripevníme nos a oči, ktoré vytvoríme pomocou korálikov.  Farbu na líčkach vytvoríme pomocou farby. Potom prišijeme ruky bábky a z obyčajných ponožiek vytvoríme bábike jednoduchí oblečenie a čiapku.

Dnes najobľúbenejšie